English

Kurumsal

Kurumsal

1962 yılında Necattin Er tarafından ipekli dokuma işletmesi olarak faaliyete başlayan firmamız 1989 yılında Ersen Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. yapısı ile bir aile şirketine dönüşerek dünya standartlarına uygun modern tesislerinde üretim yapmaya başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Ersen Tekstil, nitelikli insan gücü ve Ar-Ge faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşlar üretebilir duruma gelmiştir.

2003 yılı itibariyle bünyesine kattığı boya/apre fabrikası ile pamuk polyester ve viskon esaslı kaliteler başta olmak üzere, sezon ve trendlere göre sürekli yenilenen ürün yelpazesi ve genişleyen kumaş koleksiyonuyla dünya markalarının önemli tedarikçilerinden biri konumuna gelmiştir.

Sürekli gelişim için sürekli yenilenen, yeni yatırımlarla gelişmeye ve geliştirmeye devam eden Ersen Tekstil, bu hedef ile çıktığı yolda baskı tesisini de aktif hale getirerek sektörün ihtiyaç duyduğu tüm süreçleri kendi bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşamaktadır.

İşimizde sürdürülebilir ve karlı büyüme elde etme amacı ile çalışanlarımızın eğitim ve motivasyonunu her şeyin üzerinde tutarak uzun soluklu ilişkiler yaratıyor, sahip olduğumuz üretim gücünü toplumun ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren ürünler geliştirerek, her zaman sektörün öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyoruz.

Ersen Tekstil için faaliyetleri sırasında doğal kaynak kullanımı ve atık üretiminin azalması, hava, toprak, ve suyun sürekli izlenmesi ve korunması, iklim değişikliğinin çevresel etkilerini kontrol altında tutulması gibi global değerler her zaman birinci planda tutuluyor.

Şu anda 3. Nesil ile beraber faaliyet gösteren Ersen Tekstil kendisini geleceğe taşıyacak stratejik planlar ile sürdürülebilir kalkınma için yeni modeller geliştirmeye ve küresel hedefler doğrultusunda hareket etmeye devam ediyor.

Çevre Politikamız

 • Çevre ile ilgili tüm mevzuatları ve yasal yükümlülükleri yerine getirmek.
 • Kimyasal alımlarında ulusal ve uluslararası düzenlemeleri takip ederek insan ve çevre için uyumlu kimyasalları tercih etmek.
 • Gelişmiş teknikler ve teknolojiler kullanarak çevresel kirliliği azaltmak ve kontrol altında tutmak için sürekli iyileştirmeler yapmak.
 • Doğal kaynakların korunması için ham madde ve enerji kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak.
 • Tüm faaliyetlerimizin çevresel etkilerini tespit ederek, oluşan atıkların doğru bertarafı ile çevrenin korunmasını sağlamak.
 • Çalışanlarımızın çevre ile ilgili sorumluluk bilincini geliştirmek ve eğitimler ile desteklemek
 • Çevre hedeflerimizi sürekli kontrol etmek ve iyileştirmeler yapmak.

Misyonumuz

 • Etik değerleri olan, hızlı ve kaliteli ürün sunan, müşteri odaklı hizmet
 • İş ahlakına bağlılık, ve yüksek sorumluluk bilinci
 • Güvenilirlik
 • İnsan ve çevre dostu üretim yapmak

Tekstil alanındaki deneyim ve uzmanlığını müşteri memnuniyetine dönüştüren Ersen Tekstil, tüm çalışmaları ve sosyal duyarlılık faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmektedir.

Sertifikalarımız