English

Üretim

Baskı

Bünyemizde bulunan Süblime baskı makinemiz ile markalar ve güncel trendler olmak üzere sınırsız renk desen seçeneği ile aynı zamanda çevreye duyarlı, sıfır atık projelerine hassasiyet gösteren geri dönüştürülmüş kumaşlar dahil tüm polyester ve naylon zeminlere mamül üretimi yapılabilmektedir. Reaktif dijital baskı makinemizin ise pamuk, viskon ve keten gruplarına günlük 10.000 mt reaktif direk dijital baskı kapasitesi bulunmaktadır.

Kumaş

Ersen Tekstil pamuk, polyester ve viskon esaslı kaliteler başta olmak üzere, örme, yerli ve ithal dokuma gibi sezon ve trendlere göre sürekli yenilenen, ürün yelpazesi genişleyen kumaş koleksiyonuyla, dünya markalarına en iyi kaliteyi, en uygun fiyat ve termin avantajıyla sunma prensibiyle hizmet vermektedir.

Ar-Ge

Ersen Tekstil, ürün veya hizmetlerin doğal kaynak kullanımı ve hammadde aşamasından başlamak üzere üretim, kullanım, tüketim, geri dönüşüm gibi evrelerini de kapsayacak şekilde nihai bertaraf aşamasına kadar geçen yaşam döngüsünün bütün süreçlerinde, ekosistemlerin bozulmasını önlemeyi, doğal kaynakların tüketiminde çevre, insan, sağlık, iklim ve doğal yaşamın üzerindeki olumsuz etkileri azaltmayı amaçlamaktadır.

AR-GE çalışmalarıyla üretim yelpazemize yeni ürünler katarak, sektörümüz ile ilgili gelişen beklenti ve ihtiyaçları karşılayarak gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan hem bugünün hem de gelecek kuşakların çevresini oluşturan tüm çevresel değerlerin her alanda ıslahı, korunması ve geliştirilmesi sürecini takip etmekteyiz.

Yaratıcılıkla bütünleşerek verimliliği artıran ve ölçümlenebilir sonuçlarla başarı odaklı yürütülen Ar-ge çalışmaları, gelişime açık Ersen Tekstil tarafından önemsenmekte ve desteklenmektedir.

Laboratuvar

Laboratuvarımızda renk analizinden boyamanın bitişine kadar olan tüm adımlar uzman kadromuz tarafından bilgisayar ortamında yönetilmektedir.Renk Çalışmaları :

Öncelikle talep edilen rengi yakalayabilmek için Spektro makinesi ile rengin boya oranlarını buluyor ardından bu renkleri otomatik pipetleme makinemizde el değmeden üretip, müşteriye boyama ve kurutma işlemleri sonrasında çıkacak sipariş renginin birebir kopyasını önceden görme avantajını sunuyoruz.

İşletmemizde yapılan kimyasal testlerin bazıları:

Boya Şarj ( Lot ) Testil : Siparişinize uygulanacak işlemleri, siparişinize uygulamadan önce aynı su, boya ve kimyasal oranlarıyla siparişin numunesi üzerinde uygulaması işlemidir.

PH Testi : Gelen kimyasalın %10’luk çözeltisi hazırlanarak PH ölçümü yapılan kimyasalın kalitesini saptayabilmemizi sağlayan testtir.

Katı Madde Testi : Katı madde tayin cihazı ve el ile yapılabilen bir test olup, katı kimyasallardaki nem oranını ölçerek katı madde kalitesinin uygunluğunun ölçüm işlemidir.

Sertlik Testi : Su numunesinden 50ml. Alınarak ve bir takım işlemler aracılığı ile suyun sertliğinin ölçülerek uygunluğunun belirlenmesi işlemidir.

Fiziksel Testler : Müşterilerimizin talebi doğrultusunda siparişin belli özelliklere (çekmezlik, Saliva Tükürük Haslığı, Ter Haslığı, Su Haslığı, Multifiber vs.) uygun olabilmesi için üretim sonrası alınan numunelere gelişmiş Fizik labaratuvarımızda uygulayabildiğimiz testleri içermektedir.

Boya-Apre :

Ersen tekstil firması barakfakih organize sanayi bölgesinde modern makine parkurunun bulunduğu, 11.000 m² arazi üzerine kurulu 7.500 m² kapalı alana sahip Pipo, Davul, Mcs ve Jiger tipi boyama makineleri ile % 100 Pes, % 100 Pamuk, % Viskon ile bu kalitelerin Lycralı- Lycrasız kalitelerini boyayabilmektedir. 35 ton günlük boyama kapasitesine sahip firmamız; Bay bayan iç giyim, dış giyim, spor giyim, gömleklik, kravatlık, çantalık, döşemelik, ev tekstili gibi sektörlere hitap eden geniş bir yelpazeye sahiptir.

Finiş makinelerinde günlük 200.000 mt işlem kapasitesine sahip olmanın yanı sıra, bu makinalarımızda kenar kesim, kenar kola yapılabilmektedir. Ayrıca gaze, sanfor, kalender, soğuk kasar ve şardon makinası gibi makinelerle ürünlerimize artı değerler katmaktayız.

Tüm Boya işlemleri, ilgili prosedüre göre işleme alındıktan sonra tüm aşamalar tesisimize özel yazılım programı ile hazırlanan otomasyon sistemlerimiz tarafından takip edilip ölçülebilmektedir.

Sahip olduğumuz geniş renk skalamızla, müşterinin talebi doğrultusunda istenilen tüm renkleri oluşturabilen teknik alt yapımız, kullanılan doğal ve sağlıklı boyalarla en doğru hizmeti müşterilerine sunmaktadır.

Siparişin büyüklüğüne göre 50lik, 100lük, 200lük, 500lük, 600lük boya kazanları ile çalışan ve hizmet veren Ersen Tekstil, kalite ve standartlarından asla taviz vermemektedir.